• facebook
 • google
 • linkedin
 • skype
 • twitter
 • rss
 • mail
10 niekonwencjonalnych sposobów promocji w internecie

10 niekonwencjonalnych sposobów promocji w internecie

Masz firmę i ograniczony budżet? Nie jesteś na przegranej pozycji, możesz nadrobić to kreatywnością! Oto 10 postaw wspierających promocję w Internecie niskim kosztem.

1.       Karmiciel

Duże serwisy są pędzącymi maszynami, które często cierpią na niedobór treści. Z tego powodu często istnieje możliwość nawiązania współpracy na tym polu i np. w zamian za tworzenie treści / artykułu lub poradnika do jakiegoś działu możesz umieścić tam swoje logo, bądź linka do strony (dodatkowa wartość SEO).

2.       Dziennikarz

Stwórz nośne treści, czyli materiały znacznie odbiegające od informacji dostępnych w internecie. Artykuły, które poruszają i wyczerpują interesujący bądź szokujący temat, wywołujące emocje w odbiorcy mają duże szanse na publikację na serwisach typu Wykop, a także na popularyzację poprzez social media.

3.       Forumowy wyjadacz

Blogi i Fora branżowe to dobre miejsce na promocję swojej firmy i dotarcie do swoich klientów. Dla przykładu na forum budowlanym informacji często szukają ludzie, którzy do budowy bądź remontu się szykują! Wystąp w roli eksperta i przekonaj ich do siebie. Pisząc nie zapomnij dodać linków do swojej strony. Pozytywnie wpłynie to na Twoje pozycje w wyszukiwarce.

4.       Mentor

Stań się źródłem informacji na tematy związane ze swoją branżą. Ucz, edukuj, rozwiązuj problemy użytkowników, za pomocą bloga, działu pytań i odpowiedzi bądź słownika branżowego i rozwijaj swój serwis, a wraz z nim rozpoznawalność i wizerunek marki.

5.       Wynalazca

Jeżeli klienci muszą obliczyć koszty – stwórz dla nich kalkulator. Jeżeli chcą znaleźć najlepszą opcję, stwórz porównywarkę oferty. Wyjdź naprzeciw ich oczekiwaniom i ułatw im wybór Twojej firmy. Tworząc naprawdę unikalne i przydatne narzędzie zyskasz dodatkowo naturalne linki, które podwyższą Twoje pozycje w wyszukiwarce.

6.       Grafik

Internet tonie w nudnych tekstach z małą ilością grafiki. Natomiast żądania użytkowników Internetu różnią się w tym aspekcie i dążą do oglądania chociażby grafik. Jeżeli masz ciekawe dane, pomysł na artykuł, statystyki spróbuj przedstawić je w formie graficznej. Taki sposób prezentowania informacji przyciąga więcej użytkowników i ma szansę roznieść się po Internecie w ekspresowym tempie.

7.       Filantrop

Jeżeli nie masz zbyt wiele gotówki na reklamę dobrym sposobem może okazać się objęcie patronatu nad wydarzeniem, które przyciąga potencjalnych klientów bądź pomoc w organizacji eventów, konkursów. Zyskasz dodatkową promocję, znajomości i… odnośniki do Twojej strony, które są istotnym elementem pozycjonowania.

8.       Filmowiec

Koszt kamery (która jest w niemal każdym jakościowym aparacie) może zwrócić się już po jednym zleceniu, które możesz zdobyć tworząc unikalne i ciekawe video poradniki, prezentacje i przemówienia bądź filmy opisujące pracę, firmę i sposób jej działania. Uruchom wyobraźnię i daj swoim potencjalnym klientom wartościowe filmy video, promując je w You Tube za darmo.

9.       Osadnik

Masz dostęp do programistów i copywriterów? Świetnym sposobem jest stworzenie kilku stron poruszających pośrednio tematy branżowe, takie jak: fora, blogi, czy też serwisy informacyjne. Profesjonalne szablony stron można kupić za 200 złotych, a korzyści z powiększania internetowego portfolio swojej firmy są bezcenne.

10.   Człowiek z kontaktami

Facebook stał się źródłem świetnych pomysłów na promocję swojej firmy. Śledź i nawiązuj kontakty z ludźmi, którzy są lubiani i obserwowani na facebooku, ale nie proponuj im reklamy za pieniądze. Jedna wzmianka osoby, która cieszy się zaufaniem użytkowników Social Media potrafi dać więcej niż kampania reklamowa!

 

W kwestii promocji firmy w Internecie wiele da się zrobić bez ogromnych nakładów pieniężnych. Wystarczy upór, determinacja i dobry pomysł. A w zamian oprócz wzrostu rozpoznawalności i zleceń możesz otrzymać coś więcej: satysfakcję! Bo przecież Polacy wszystko potrafią zrobi sami…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (3 votes cast)
10 niekonwencjonalnych sposobów promocji w internecie, 4.0 out of 5 based on 3 ratings
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someone

Wojciech Skąpski

Wojciech Skąpski - specjalista SEO w Money.pl. Właściciel serwisów internetowych oraz entuzjasta marketingu internetowego, w szczególności Inbound Marketing. Zwolennik metod SEO powiązanych z content marketingiem. Prywatnie, pasjonat pokera, podróży oraz sportu.

6 Komentarzy

 1. Łukasz Rajzer · Czerwiec 11, 2013 Reply

  Gratuluję bardzo ciekawie skomponowanej wyliczanki, która świetnie obrazuje dzisiejszą strategię SEM opartą o wartościową treść komunikatu!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Wojciech Skąpski · Czerwiec 11, 2013 Reply

   Dzięki za komentarz 😉
   Co tu dużo mówić, artykuły „a la Fishkin” prowadzą nie tylko SEO ku lepszemu, ale samo pisanie ich sprawia więcej radości 😉

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
 2. Jarek Jopek · Czerwiec 19, 2013 Reply

  Ciekawe zestawienie. To działania na pograniczu personal barndingu. To wszystko wymaga oczywiście czasu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Piotrek · Wrzesień 30, 2013 Reply

  Bardzo dobre rady dla osób o mniej zasobnym portfelu. Choć zakup kamery i nagrywanie filmów promocyjnych jest dość innowacyjne to może przynieść wiele korzyści.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Katarzyna · Marzec 19, 2015 Reply

  Bardzo ciekawe zestawienie, sprytnie udało ci się wyznaczyć rożne grupy strategii

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. artek · Lipiec 29, 2015 Reply

  bardzo ciekawe podejście do tematu i wiele słusznych sposobów na promocję. Właściwie nie da się chyba nic już dodać jeśli chodzi o SEM

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj swoją opinię